Wczytuję...

Mieszkania nad Radunią

Zobacz, co słychać na budowie "Mieszkań nad Radunią" w Straszynie

08.2021

Zakończenie prac związanych z siecią kanalizacji sanitarnej pozwoliło nam rozpocząć roboty przy budowie zjazdu na posesję z drogi gminnej oraz zagospodarowanie terenu inwestycji.

 

07.2021

W lipcu dostaliśmy zielone światło i mogliśmy rozpocząć prace przy budowie fragmentu sieci kanalizacji sanitarnej, który ma obsługiwać «Mieszkania nad Radunią». Nie obyło się bez przygód w postaci np. 8-tonowego głazu znajdującego się na trasie planowanej kanalizacji. Wszystkie kłopoty udało się jednak pokonać i wykonać sieć prawidłowo, czego dowiodła inspekcja ITV.

 

06.2021

W czerwcu wykonaliśmy dodatkowy, ponadnormatywny i nieprzewidziany w pierwotnym projekcie drenaż wokół obu budynków połączony ze studniami chłonnymi. Wynikało to z nieco gorszych warunków gruntowych niż te, których spodziewaliśmy się na podstawie przeprowadzonych przed budową badań gruntu. Drenaż ma za zadanie zbieranie wody gromadzącej się w okolicach fundamentów.

05.2021

W maju jednocześnie trwały prace w środku i na zewnątrz budynków. Intensyfikacja prac była konieczna w związku z opóźnieniem, które spowodowała trwająca niemal 3 miesiące zima. Wykonane zostały zewnętrzne instalacje: gazowa, wodociągowa i kanalizacyjna. Jednocześnie trwał montaż elewacji oraz podwieszanych sufitów. W tym drugim przypadku, podobnie jak i przy elektryce oraz systemie wod-kan, wykonaliśmy roboty zgodnie ze wskazówkami Klientów (m.in. dodatkowe antresole i świetliki).

 

 

04.2021

Dopiero pod koniec marca słońce roztopiło zalegającą na poszyciu dachu warstwę zbitego śniegu, co oznaczało, że swoje prace mogą rozpocząć dekarze. Dach z blachy na rąbek ukończyliśmy w kwietniu.

 

03.2021

Wyjątkowo długa w tym roku zima zaczęła powoli odpuszczać dopiero w marcu. To pozwoliło nam wykonać instalacje: elektryczną oraz wodno-kanalizacyjną. Obie według wytycznych przedstawionych nam przez Klientów kupujących mieszkania. W marcu wykonaliśmy także tynki gipsowe.

 

02.2021

Warunki pogodowe w lutym (mróz i śnieg) uniemożliwiły prowadzenie zaplanowanych na ten okres prac. Jedyną rzeczą, która zmieniła się w stosunku do stycznia, było zamontowanie skrzynki elektrycznej przez podwykonawcę spółki Energa-Operator.

 

01.2021

Na początku stycznia wykorzystaliśmy krótkie, kilkudniowe okienko pogodowe i zamontowaliśmy okna zbudowane z profilu Gealan S9000 o grubości 83 mm. Okna zostały zamontowane techniką szczelnego montażu.

 

 

 

12.2020

Zgodnie z planem dotarliśmy do stanu surowego otwartego. To oznacza, że gotowe są ściany konstrukcyjne oraz więźba dachowa wzmocniona dodatkowo, co nie było przewidziane w projekcie, deskowaniem. Na początku nowego roku rozpoczniemy montaż dachu oraz stolarki okiennej.

 

11.2020

Stropy w obu budynkach są już gotowe, wymurowaliśmy także ściany konstrukcyjne pięter w obu obiektach, w jednym przypadku gotowy jest także wieniec. Przygotowujemy się do murowania ścian szczytowych oraz montażu więźby dachowej.

10.2020

Budowa trwa zgodnie z planem. Wybudowaliśmy ściany konstrukcyjne parteru. Przygotowujemy się do szalowania stropu.

 

 

10.2020

Zakończyliśmy ważny etap, czyli budowę części podziemnej - ławy oraz murów fundamentowych, a także ich izolacji poziomej oraz pionowej. Czekamy kilka dni na to, aż beton zwiąże w wystarczającym stopniu i rozpoczynamy murowanie ścian konstrukcyjnych.

09.2020

Zakończyliśmy prace związane z niwelacją i wyrównaniem terenu. To pozwoliło rozpocząć budowę ławy oraz murów fundamentowych. Sprzyjające warunki pogodowe pozwoliły też bez problemu przeprowadzić montaż izolacji poziomej oraz pionowej.

 

08.2020

Po wielu miesiącach przygotowań rozpoczynamy naszą najnowszą inwestycję, czyli «Mieszkania nad Radunią». Na początek niwelacja terenu i przygotowanie wykopów pod fundamenty.